‘Tut Elimi’ eğitim için el ele

tut-elimi-1Devlet koruması altındaki çocuk ve gençlerin sosyal çevreye uyumu, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için kurulan Tut Elimi Edirne Derneği, eğitim projesi için düğmeye bastı.

Devlet koruması altındaki çocuk ve gençlerin sosyal çevreye uyumu, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için kurulan Tut Elimi Edirne Derneği, BHG Art Yapım Prodüksiyon Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nin yöneticileri ile ortak proje çalışması için Trakya Üniversitesi Meriç Sosyal Tesisleri’nde buluştu.
Tut Elimi Edirne Derneği Başkan Yardımcısı Ayşegül Yörük, Sözcü Yasemin Meral, Yönetim Kurulu Üyeleri Hicran Balı ve Neşe Pişkin, BHG Art Yapım Prodüksiyon Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şti. Sahibi Begüm Akkaya, Eğitmen Gül Meltem Akcan ve Genel Müdür Fatih Uzkan Trakya Üniversitesi Meriç Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi. Sözcü Yasemin Meral derneğin amacı ve faaliyetlerine ilişkin şunları aktardı:

EĞİTİM PROJELERİNE DEVAM

“Yaklaşık bir buçuk yıldır faaliyetteyiz. Derneğimiz, devlet koruması altındaki çocuk ve gençlerin sosyal çevreye uyumu, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için kurulmuş bir dernek. Edirne’de 14 çocuk evimiz var. Çocuk Evi, Çocuk Sitesi, Üniversiteli gençlerimiz olmak üzere 150 çocuğumuz var. Bu anlamda çocukların bilindiği gibi devletin politikaları gerçekten çok üst seviyelerde ama biz dernek olarak çocukların topluma uyumunu sağlamak için belki biraz ufak tefek maddi katkılar, en önemlisi de manevi katkılar için bu derneği kurduk. Bir buçuk yıldır gerçekten güzel kazanımlar sağladığımızı düşünüyorum. Özellikle bir yıl önce bakıcı anne ve çocuklarımıza kişisel gelişim konusunda sayın Gül Meltem Akcan’ın verdiği eğitimlerle çok büyük katkılar sağladık ve çocuklarımıza bu anlamda güzellikler kattık. Bugün de Gül Meltem Akcan Hanımefendinin verdiği eğitimler doğrultusunda BHG Şirketi Sahibi Begüm Akaya ve Genel Müdürü Fatih Uzkan ile ortak proje için bir araya geldik. Çocuklarımızla ilgili tekrar bir eğitim projesini görüşeceğiz. Maddi manevi katkılarını sunmak için geldiler. Gerçekten güzel kazanımlar elde ettik. Özellikle bakıcı annelere geçen yıl birkaç eğitim semineri verildi ve fayda sağlandı.”

“İYİ Kİ TANIŞMIŞIZ”

Meral’in dernekle ilgili yaptığı bilgilendirmeden sonra eğitim çalışmalarıyla ilgili olarak Şirket Sahibi ve Oyuncu Begüm Akkaya da şunları söyledi:
“Biz BHG Art Yapım Prodüksiyon Eğitim ve Danışmanlık Şirketi olarak, geçen sene Sayın Ayşegül Yörük sayesinde Tut Elimi Edirne Derneği ile tanıştık. İyi ki de tanışmışız. Bakıcı annelerimiz, dernekteki genç arkadaşlarımızla Eğitmenimiz Gül Meltem Akcan Hocamızla birlikte çok verimli eğitimler yaptık. Bu yıl da şirketimiz yine sosyal sorumluluk projesi olarak Tut Elimi Edirne Derneği ile ortak çalışmalar yapacak.”

“UZANAN HER ELE UZANACAĞIZ”
Eğitimlerle ilgili olarak da Eğitmen Gül Meltem Akcan da, “Eğitimlerimiz bu yıl da devam edecek. Çünkü öğrenmenin sonu yok. Nereye kadar elimizi kolumuzu uzatırsak bir birimize destek verirsek o kadar faydalı olacağız. Bu dernekle tanışmak bizi çok mutlu etti. Sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek veren bir şirketiz. Heyecanımız daha da artmaya da başladı. Dokunduğumuz her noktada heyecan yaratalım istiyoruz. Bize her uzanan ele uzanmaya çalışacağız” dedi.

Şirket Sahibi ve Oyuncu Begüm Akkaya, gazetecilerin sorularını yanıtladı ve “Üniversiteli arkadaşlarla sohbetler ediyoruz. Yeni ve yeniden korkmayan genç arkadaşlarla tanıştım. Tut Elimi Edirne Derneği’ne çok teşekkür ediyorum. Çok kıymetliler” dedi.

“Oyunculuk nasıl gidiyor?” sorusu için de Akkaya, “Çalışmalar güzel gidiyor. Tiyatro çalışmalarımız var. Sürpriz olsun” dedi.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir